به جهت بالا بردن کیفیت و امنیت سرویس انتقال ایمیل سایتاگرام، اتصال آن را فقط به پروتکل امن Gmail فراهم کرده ایم. به همین دلیل جهت مدیریت ایمیل سازمانی توسط ایمیل شخصی تان می بایست ابتدا در جیمیل اکانت خود را بسازید (البته اگر تا به حال حساب Gmail نداشته اید) سپس به قسمت تنظیمات Gmail رفته (به صورت آیکون چرخ دنده مشخص است) و وارد بخش Setting شوید.

با هم این روش را به صورت تصویری مرور می کنیم. لازم به ذکر است که آموزش زیر توسط وب سایت هاست ایران ارایه شده است.

اتصال ایمیل به Gmail

بسیاری از کاربران پست های الکترونیکی چه آنهایی که یک کاربر عادی محسوب می شوند و چه آنهایی که صاحب یک وب سایت و ایمیل اختصاصی نظیر info@yoursite.com هستند، از طرفداران پر و پا قرص سرویس های رایگان ارائه دهنده ایمیل مانند Gmail به حساب می‎آیند و کوچ کردن از این خدمات محبوب، برای آنها دشوار است. ممکن است استفاده از نرم افزار های مدیریت ایمیل یا وب میل هایی که بطور پیش فرض در پنل مدیریت هاست وجود دارند برای صاحبان وب سایت و دارندگان ایمیل های شخصی، کمی ناملموس باشد همچنین ممکن است آنها خواهان استفاده از امکانات متنوع سرویس جی میل باشند. در ادامه خواهید آموخت که چگونه ایمیل های شخصی وب سایت خود را به سرویس Gmail متصل نمایید و از طریق آن، ایمیل های خود را دریافت و ارسال نمایید. اتصال ایمیل های شخصی به سرویس Gmail دو بخش اصلی دارد: تنظیمات ارسال ایمیل ها توسط جی میل و دریافت کلیه ایمیل ها توسط جی میل.

ارسال ایمیلهای سایت توسط جی میل:

مرحله یک:
وارد سایت mail.google.com شوید. نام کاربری و رمز عبور جی میل خود را وارد نمایید و یا یک حساب جدید ایجاد نمایید و وارد صفحه ایمیل خود شوید.

آموزش جیمیل

مرحله دو:
روی آیکن “چرخ دنده” کلیک و گزینه Setting را انتخاب نمایید.

 

اتصال ایمیل سازمانی

مرحله سه:
وارد تب Accounts and Import شوید و از قسمت “Send mail as”بر روی گزینه “Add another email address you own” کلیک نمایید.

 

اتصال ایمیل سازمانی

مرحله چهار:
در پنجره باز شده، نام و آدرس ایمیل سایت خود را وارد و بر روی دکمه Next Step کلیک کنید. ممکن است در این مرحله از شما نام کاربری، رمز عبور و نوع سرور ارسال ایمیل سایت، پرسیده شود که با ورود اطلاعات می توانید به قسمت بعدی مراجعه نمایید.

 

اتصال ایمیل سازمانی

مرحله پنج:
اولین گزینه را انتخاب و بر روی دکمه Next Step کلیک نمایید. سپس در پنجره بعدی بر روی Send Verification کلیک نمایید تا یک ایمیل حاوی کد / لینک فعال سازی برای ایمیل سایت شما ارسال شود.

 

اتصال ایمیل سازمانی

اتصال ایمیل سازمانی

اتصال ایمیل سازمانی

مرحله شش:
ایمیل سایت خود را از طریق وب میل هاست بررسی نمایید. کد فعال سازی را از ایمیل دریافتی کپی نمایید و در پنجره مربوطه وارد نمایید. همچنین می توانید با کلیک کردن بر روی لینک ارسالی، فعال سازی خود را انجام دهید.
حال می توانید از طریق سرویس جی میل خود، ایمیل هایی از طرف آدرس سایت خود ارسال نمایید. تنها کافیست هنگام نگارش نامه آدرس ایمیل سایت خود را وارد نمایید.

 

اتصال ایمیل سازمانی

دریافت کلیه ایمیل های سایت توسط جی میل:

مرحله یک:
وارد پنل مدیریت هاست Cpanel شویدو از قسمت Mail گزینه Forwarders را انتخاب نمایید.

 

جی میل

مرحله دو:
در صفحه جدید بر روی دکمه Add Forwarder کلیک نمایید.

 

جی میل

مرحله سه:
در قسمت Address، ایمیل سایت خود و در قسمت Destination، آدرس جی میل خود را وارد نمایید. و در نهایت بر روی دکمه Add Forwarder کلیک نمایید. از این پس کلیه نامه هایی که به آدرس ایمیل سایت شما ارسال می شوند را بدون مراجعه به وب میل هاست خود، می توانید در صندوق پستی Inbox جی میل خود دریافت نمایید.

 

جی میل

منبع: سایت هاست ایران

و اما چند نکته مهم:

  • در بخش POP Server آدرس mycloudway.com را بنویسید و شماره‌ی Port را 995 انتخاب کنید. سپس، گزینه‌های Always use a secure connection (SSL) when retrieving mail و Label incoming messages را انتخاب کنید.
  • شماره‌ی پورت را 465 و گزینه‌ی SSL را انتخاب کنید. همچنین در بخش Username و Password همانطور که قبلا گفته شد، آدرس ایمیل سازمانی و رمزعبور آن را وارد کنید و بر روی دکمه‌ی Add Account کلیک کنید.
  • یک ایمیل، حاوی کد تایید به آدرس ایمیل سازمانی شما ارسال می‌شود که از شما می‌خواهد کد مورد نظر را در فیلد تعیین شده بنویسید و بر روی دکمه‌ی Verify کلیک کنید. البته راه دومی هم وجود دارد و این‌که بر روی لینک فعال‌سازی در ایمیل دریافت شده کلیک کنید. اکنون شما در Gmail شخصی خود امکان مشاهده‌ی ایمیل‌های ارسال شده به ایمیل سازمانی خود و امکان ارسال ایمیل از آن را دارید. لطفاً توجه داشته باشید که اگر رمزعبور ایمیل سازمانی خود را تغییر دهید، این مورد باید از طریق بخش تنظیمات Gmail ویرایش شده و رمزعبور جدید خود را به سرویس Gmail معرفی کنید.
  • اگر با خطای زیر مواجه شدید:

Authentication failed. Please check your username/password.

[Server response: DNS Error: Address resolution of smtp.tihanis.com. failed: Domain name not found code(0) ]

آدرس سایت را چک کنید و کلمه SMTP را حذف نمایید. 

با توجه به تغییرات و حساسیت های زیادی که در این خصوص وجود دارد باز هم ممکن است شما در اجرای مراحل با مشکل مواجه شوید، تیم سایتاگرام آمادگی کامل دارد تا به صورت رایگان در این خصوص به شما کمک نمایید. فقط کافی است مشکل و چالش خود در این خصوص را در قسمت نظرات درج نماید تا ما در اولین فرصت به آن پاسخ دهیم.

در کنار شما هستیم، با خیالی آسوده کسب و کار رویایی خود را بسازید.