داستان کسب و کار اینترنتی، داستان سرزمین فرصت‌های اقتصادی برابر و جدید است. با همان هیجان، با خطرات بسیار کمتر و بسیار ثروت‌سازتر. هر تاجر الکترونیک فقط کافی است سه قاعده اساسی و حیاتی کسب و کار‌های اینترنتی را بیاموزید.

 

کسب و کار اینترنتی

برای تاجر الکترونیک شدن و مسافرت به غرب وحشی مشتاق هستید؟!!

در قرن 18 و 19 میلادی صدها هزار نفر از ساکنان اروپا به همراه عزیزان خود مشقت یک سفر دریایی پرخطر را به جان می‌خریدند تا در سرزمینی قدم بگذارند که از آن با نام سرزمین فرصت‌ها یاد می‌شد. آمریکا سرزمینی تازه کشف شده‌ای بود که فرصت‌های اقتصادی جدید و برابری را پیش روی همه مهاجران قرار می داد. فرصت برابر اقتصادی آنقدر مهم بود که مهاجران از خانه و کاشانه و نزدیکان خود دل بکنند و خطرات مرگ، بیماری و غارت را به جان بخرند.

خوشبختانه در عصر حاضر برای کسب فرصت‌های اقتصادی جدید و برابر نیازی به مهاجرت ندارید، کسب و کار آنلاین موهبتی است که به همه امکان فعالیت می دهد. موانع ورود به کسب و کار اینترنتی هیچ یا بسیار اندک است و این امکان را به همه افراد می دهد تا با مشارکت در آن، داستان موفقیت خود را بسازند. در این سرزمین فرصت ها، نه نیاز به مدرک دانشگاهی دارید و نه پارتی لازم دارید و نه برای ایجاد کسب و کار سرمایه آنچنانی لازم است. حتی داشتن تخصص در حوزه فناوری و اینترنت نیز الزامی نیست.

برای آغاز سفر آنچه نیاز دارید این است که نخستین گام را بردارید. اراده کنید تا کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کنید. باور کنید یا نه در این سرزمین فرصت ها، اولین و مهم ترین قدم همین است.

آیا می دانید برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی موفق از کجا باید شروع کرد؟ پیشنهاد می کنم مقالات پرورش تاجر الکترونیک را مطالعه نمائید.

زندگی با قوانین و دستورالعمل ها هرچند یکنواخت، ولی ساده است. در دنیای غیرمجازی برای هرچیزی قانونی وجود دارد، ساعات، محدوده و شیوه فعالیت مشخص است و امکان تغییر در آنها اندک است، ایجاد فرصت های جدید پر هزینه و بسیار پر ریسک است، در نتیجه ریتم تغییرات کند و تقریبا روال زندگی حالت یکنواختی به خود گرفته است.

 

دیجیتال مارکتینگ

آماده مسافرت به دنیای وحشی و پرهیجان وب شوید!!!!!

اما کسب و کار اینترنتی شبیه غرب وحشی است، قوانین اندکی بر آن حاکم، انتخاب‌های پیش روی شما زیاد و فضای کارتان بی‌کران است. خلق فرصت‌های جدید کم هزینه و ریتم تغییرات بسیار تند است در نتیجه تحولی که در دنیای واقعی سالها زمان می‌برد در دنیای آنلاین می‌تواند در عرض چند ماه اتفاق بیافتد.

چه کارهایی باید انجام بدهیم تا یک کسب و کار اینترنتی موفق داشته باشیم و تبدیل به یک تاجر الکترونیک شویم؟ اغلب ما کارهایی را تحت عنوان کسب و کار انجام می دهیم اما موفق نیستیم، خیلی کارهایی که باید انجام بدهیم را انجام نمی دهیم و خیلی کارهایی که نباید انجام بدهیم را انجام می دهیم. لازم است که بدانیم برای موفقیت کسب وکار اینترنتی‌مان چه کارهایی را باید انجام دهیم. کار خوب کردن.

پیشنهاد می کنم این مقاله را هم مطالعه نمائید : چگونه یک تاجر الکترونیک موفق شویم؟

چگونه پیامدها، ریسک‌ها و چالش‌های کسب و کار اینترنتی را پشت سر بگذاریم؟ تازه وقتی می‌فهمیم که چه کارهایی را باید انجام بدهیم نمی‌دانیم که چگونه باید آن کارها را انجام بدهیم. پیامدها و ریسک‌های درست یا غلط انجام دادن آن کار چیست؟ چگونه با چالش‌های پیش روی کسب و کار اینترنتی‌مان مواجه شویم؟  خوب کار کردن.

نفس کشیدن در این فضا بسیار پرهیجان است، اما باید آمادگی آن را نیز داشته باشید. کسب و کار در دنیای جدید دیگر چندان ساده نیست. قوانین کم، پیچیدگی زیاد و بی ثباتی را به دنبال دارد و گاه طاقت فرسا است. اما جای نگرانی نیست، هرچند قواعد کمی در کسب و کار اینترنتی وجود دارد اما خوشبختانه فضای حاکم بر آن بسیار منطقی است. اگر این منطق را درک کنید مسیر پیش روی شما روشن و قواعد بازی برایتان آشکار می شود.

هرچند قوانین کمی در کسب و کار اینترنتی وجود دارد اما خوشبختانه فضای حاکم بر آن بسیار منطقی است. اگر این منطق را درک کنید مسیر پیش روی شما روشن و قواعد بازی برایتان آشکار می شود.

قواعد کسب و کار اینترنتی

 سه قاعده اساسی کسب و کار اینترنتی که باید بدانید تا در دنیای وحشی وب خورده نشوید؟

هرچند قصه موفقیت هر کسب و کار اینترنتی با دیگری متفاوت است اما سه قاعده ثابت برآن حاکم است. حتی در تغییر و تحولات دنیای وحشی وب این قواعد ثابت باقی می مانند. قبل از آغاز داستان پرهیجان خود در دنیای وحشی وب سه قاعده زیر را به عنوان قواعد اولیه از ما بپذیرید.

قاعده اول کسب و کار اینترنتی:

منطق حاکم بر کسب و کار ثابت است. اگر بر منطق کسب و کار مسلط نباشید نمی توانید در فضای وب نیز کسب و کار موفقی داشته باشید. اگر چگونگی گردش مالی، تعامل با تامین کنندگان، مدیریت مشتریان، بازاریابی و مدیریت فرآیندها را ندانید همانند دنیای واقعی در مدیریت کسب و کار اینترنتی نیز موفق نخواهید شد.

این مسائل کمی با مسائل دنیای واقعی متفاوت هستند و از اصول خاصی پیروی می‌کنند. اما در هر صورت فراگیری آنها جزء واجبات برای مدیریت بهتر و اثربخش تر کسب و کار اینترنتی شما می‌باشد. از دیگر مزیت‌های یادگیری این مسائل ایجاد دیدگاه و بینش مدیریت استراتژیک و مدیریت راهبردی برای کسب و کارتان است.

قاعده دوم کسب و کار اینترنتی :

موفقیت در کسب و کار اینترنتی به آنچه می‌دانید مربوط نیست، بلکه در مورد چیزی است که می‌خواهید بدانید و تعهدی است که نسبت به فراگیری آن دارید. آنچه بین شما و دیگران تمایز ایجاد می‌کند و باعث اوج گرفتنتان می‌شود، تمایل و تعهد شما به یادگیری و بکاربستن دانسته‌هایتان است.

تمایز کلید واژه مهم این قاعده است که با تعهد شما به یادگیری اصول، فنون و هنر کسب و کار اینترنتی و بکارگیری آنها امکان‌پذیر است. اینکه چه چیز‌هایی را باید بدانید و یادبگیرید و اولویت یادگیری با کدام مطالب هستند به شما کمک می کنند که اثربخش تر هزینه کنید و سریعتر به جواب برسید.

قاعده سوم کسب و کار اینترنتی:

کسب و کار اینترنتی موفق، بدون کمک امکان پذیر نیست. به یاد داشته باشید شما نمی‌توانید در همه حوزه‌ها متخصص باشید، برای موفقیت نیاز به آموزش و کمک دیگران دارید.

در سایتاگرام با ارائه مطالبی تحت عنوان پرورش تاجر الکترونیک ، بدنبال این هستیم به شکلی ملموس، آسان و علمی شما را با منطق کسب و کار اینترنتی آشنا کنیم. آموزش‌های لازم در مورد تکه‌های مختلف پازل کسب و کار اینترنتی را در اختیار شما قرار می دهیم تا تصویر پازل کامل شده در ذهن شما شکل بگیرد. ما به شما کمک می‌کنیم تا مقصد مطلوب را بیابید و نقشه راه رسیدن به آن را ترسیم کنید.

در سایتاگرام به شما کمک می‌کنیم تا هر سه قاعده بالا را در اختیار داشته باشید. فراگیری این سه قاعده یک توصیه نیست بلکه یک هشدار است که اگر به آن بی توجه باشید در مدیریت کسب و کار اینترنتی خود به شدت دچار مشکل خواهید شد.

فراگیری سه قاعده فوق کمک می کند تا بفهمیم، چرا باید در خصوص دنیای کسب و کار اینترنتی بدانیم؟

کمتر مخاطبی پیدا می کنیم که چرایی انجام کارش را می داند. کمتر کسی پیدا می شود که خوب بیان کند که چرا می خواهد کسب و کار اینترنتی داشته باشد یا آن را توسعه بدهد. چرا باید تغییر کند. چرا فلان محصول طراحی و تولید شده است؟ آینده پژوهی مان در این خصوص به شدت ضعف دارد.

حلقه طلایی تفکر و عمل یکی از مفاهیم پایه‌ای برای موفقیت در کلیه کسب و کارهای اینترنتی است که با فراگیری سه قاعده اساسی فوق به آن دست خواهید یافت. توصیه ما این است که در این خصوص بیشتر مطالعه کنید. مقالات ما در بخش پرورش تاجر الکترونیک را دنبال کنید.

در محتواهای مربوط به پرورش تاجر الکترونیک به مباحث زیر خواهیم پرداخت:

- بررسی ایده و نقشه راه کسب و کار

- بررسی رقبای داخلی و خارجی

- بررسی مخاطبین و شناسایی مزیت های رقابتی

- تدوین استراتژی و سناریوی طراحی سایت

- معرفی تخصص های مورد نیاز جهت تیم سازی

- انتخاب نام سایت مطابق با اصول برندینگ و سئو

- ثبت دامنه و انتخاب بهترین هاست

- مشاوره فنی جهت عقدقرارداد طراحی سایت

- ارائه ایده های نوین طراحی سایت

- تدوین استراتژی بلند مدت و کوتاه مدت

- تدوین استراتژی خبرنامه و ایمیل مارکتینگ

- طراحی کمپین های تبلیغاتی

- آموزش نکات مهم سئو سایت

- تحلیل و بررسی شبکه های اجتماعی

در کنار شما هستیم، با خیالی آسوده کسب و کار رویایی خود را بسازید.