جواب سوال اینکه، چگونه  سایت خود را سئو کنیم؟ در دو کلمه نهفته است با هنر آنالیز

یکی از دوستانمان تعریف می کرد که: در پاییز سال 1394 به عنوان یک کارمند تازه استخدام، در بخش IT یک شرکت معتبر برای بخش وب سایت مشغول به کار شدم. در بخش خدمات سئو سایت و بهینه سازی موتورهای جستجوگر مشغول به کار شدم. کاری که برای اولین بار بود انجام می دادم و در زمان بدو استخدام از طرف شرکت به چند دوره حرفه ای سئو رفته بودم. از آنجایی که قبلا بر حسب علاقه خودم به فوتبال، یک دوره کتابها و مقالات و فیلم‌های مربوط به آنالیز بازی های فوتبال را دنبال می کردم برایم خیلی جالب بود که چقدر کار سئو سایت و آنالیز بازی‌ فوتبال شبیه به هم هستند.

او می گفت وقتی تیمی بر اساس آنالیزی که انجام می‌دهم رفتار می کند و بُرد نصیب تیم می شود، واقعا لذت فوتبال برایم دو چندان می شود. و همین لذت را در نتایج اثربخشی که از سئو سایت شرکت می گیرم نیز، حس می کنم.

در فوتبال مدرن، آنالیز بازی به عنوان یک هنر تلقی می شود. اما بحث ما درباره فوتبال و آنالیز بازی فوتبال نیست هر چند که قصد داریم از این هنر برای سئو سایت خودمان اقتباس کنیم.

در دنیای وحشی آنالیز وب سایت به عنوان یک هنر تلقی می شود.

آگاهی به فنون آنالیز وب سایت نقش بسزایی در تعیین برنامه‌های اثربخش سئو دارد. بطوری که سئوکارهای حرفه ای در دنیای امروزی عصای دست مدیران وب سایت ها هستند.

امروزه فقط طراحی وب سایت و تولید محتوا برای داشتن یک کسب و کار اینترنتی موفق کافی نیست. علت موفقیت سئوکارهای حرفه ای در سئو خوب سایت‌هایشان در تصمیم‌گیری های آنها در نحوه سئو سایت است. و این تصمیم گیری‌ها در نتیجه تجزیه و تحلیل درست وب سایت یا همان هنر آنالیز است.

یک سئو کار خوب بایستی به هنر آنالیز مسلط باشد. طراحی یک سایت شیک با گرافیک عالی، داشتن محتواهای خوب و ارزشمند درست است که از شرط‌ های اصلی موفقیت در کسب و کار اینترنتی هستند، اما این آنالیزور یا سئو کار سایت است که تصمیم می‌گیرد که سئو داخلی و سئو خارجی چگونه باید باشد؟ بک لینک‌ها کجا باید باشند؟ محتواها کجا باید باگزاری شوند و الی آخر...

همانطور که در فوتبال حرفه ای امروز بازی خوانی (آنالیز) مربی عامل تعیین کننده است، موفقیت در کسب رتبه‌های بالای وب سایت در موتورهای جستجوگر نیز، به یک سئو کار خوب که به آنالیز وب سایت مسلط باشد، وابسطه است.

 

سئو سایت

تحلیل سایت، تحلیل سایتهای مرجع، تحلیل‌های فنی، تحلیل رقبا، تحلیل محتوا، تست‌های رفتار کاربران نظیر تست A/B، تحلیل کلمات کلیدی و تحلیل‌های متنوع دیگر، کاری است که یک سئوکار حرفه ای به آنها می پردازد.

همانطور که یک آنالیزور فوتبال بایستی با نرم افزارها و شبیه سازیهای مختلف بازی‌های فوتبال  آشنا باشد، یک سئو کار خوب در وب سایت بایستی به ابزارهای تجزیه و تحلیل وب آشنایی کامل داشته باشد، ابزارهایی نظیر SEO Site Checkup ، Meta Tag Analyzer ، Bing Seo Analyzer ، SEO Analyzer و....

 

سئو سایت

در وب سایت سایتاگرام با ارائه مقالات آموزش سئو و آنالیز وب سایت در کنار شما خواهیم بود، تا قدرت تصمیم گیری شما را در مدیریت بهتر وب سایت و کسب جایگاه‌های بالا در موتورهای جستجوگر ارتقاء دهیم.

در کنار شما هستیم، با خیالی آسوده کسب و کار رویایی خود را بسازید.